Şirket Kurulumu, Oturma ve Çalışma İzinleri sadece 2250€

Karadağ’da Şirket Kurarak Oturma ve Çalışma İzni

Gereken tüm prosedürü firmamız adınıza gerçekleştirmektedir. Bunun için gerekli olan sadece Pasaportunuz ve internetten alacağınız Apostilli Türkçe sabıka kaydıdır.

Şirket isminizin onaylanması, ana sözleşmenin hazırlanması, faaliyet alanlarının bildirilmesi, şirket kuruluşu için tüm gerekli resmi mercilerden evrakların hazırlanması, şirket adresi ve ikamet adresinin resmi olarak kayda geçirilmesi, bu işlemler için resmi dairelere ödenen harçlar, çeviri ücretleri, noter harçları gibi tüm ödemeler dahil, şirketinizi sorunsuz bir şekilde 2250 Euro ya kuruyoruz.

Bu işlemleri ilk başta isterseniz şahsen, isterseniz vereceğiniz vekâlet ile ( sadece şirket kurmaya yönelik ) gerçekleştirebiliyoruz.

Karadağ’da şirket kurduğunuz takdirde şu anki Montenegro kanunlarına göre şirketin faaliyet zorunluluğu bulunmamaktadır. Montenegro, Avrupa birliğine tam üye olduğu zaman sizde Avrupa Birliği serbest dolaşım hakkından faydalanabilir ve Avrupa ile dilediğiniz şekilde Ticaret yapabilirsiniz.

Oturumunuz 5 sene boyunca her sene yenilenecek ve 5 sene sonunda 5 senelik oturum hakkı elde edeceksiniz.

İşleriniz mi yoğun? Vekaletle 2 gün de Şirketinizi kurun...

Vekaletle Şirket Kurulumu için gerekli evraklar

 -Noter tasdikli Pasaport fotokopisi.

-Internet e-devletten alacağınız Türkçe sabıka kaydı. ( Kaymakamlıktan, ya da savcılıktan Apostil yaptırılacak).

-Adınıza Türkçe olarak düzenlenmiş, size yollayacağımız Muhasebeci adına vekaletin noterden tasdik edilmiş hali (Kaymakamlıktan Apostil yaptırılacak).

Bu evraklar tarafımıza ulaştığında, 4 iş günü içerisinde, yokluğunuzda şirketinizin kuruluşunu gerçekleştiriyoruz. Sonrasında sadece 2 günlüğüne Karadağ’a gelmeniz yeterli. (Oturuma şahsen müracaat etmek için)

Burada dikkat edilecek ilk husus, kuracak olduğunuz Şirket isminin daha önceden tarafımıza bildirilmiş ve tarafımızdan onayı alınmış olması gerekiyor. Verilen vekâlette Şirket isminin belirtilmesi, hisse oranının belirtilmesi, Şirket kuran kişinin Pasaport numarasının belirtilmesi, Türkiye’deki adres ve Telefon numarasının belirtilmesi gerekiyor.

Vekaletsiz 5 gün de Şirketini kur...

Vekaletsiz Şirket kurulumu için gerekli evraklar

-Beraberinizde getirdiğiniz Pasaport.

-Internet e-devletten alacağınız Türkçe sabıka kaydı. ( Kaymakamlıktan, ya da savcılıktan Apostil yaptırılacak).

Şahsen 5 iş gününü kapsayacak bir seyahat planı hazırlarsanız ve gelmeden evraklarınızı bize mail veya whatsapp yolu ile ulaştırırsanız, siz Karadağ’a gelmeden biz gerekli tercüme ve evraklarınızı hazırlıyoruz. Böyle bir seyahat planında, Pazar günü Karadağ’da olmak üzere bir plan yapılırsa, ilk Cuma gününe kadar buradaki işlemleriniz tamamlanmış olur.

Şirket kuruluşunuzu yapıyoruz, akabinde sağlık raporunuzu alarak yabancılar polisinde oturuma müracaatınızı gerçekleştiriyoruz. Sonra banka şirket hesabınızın açılışını yapıyoruz. Oturum müracaatından sonra, 21 günlük süre zarfında oturum izniniz çıkmış oluyor. Şirketinizin adresi olarak muhasebecinizin adresi, ikamet adresi olarak kendi apart otelimiz adresinden noter tasdikli kira kontratı yapıyor ve bunun için herhangi bir ek ücret talep etmiyoruz !! Şirketiniz kurulup oturumunuz alındıktan sonra da her konuda, sizin talepleriniz doğrultusunda, yardıma ihtiyacınız olabilecek hususlarda yardımda bulunmaktan mutluluk duyarız.

Sonraki Ödemeler

Şirketinizin açık kalıp beyannamelerinin verilmesi ve bunun takibi için Muhasebe ücreti olarak aylık 60 euro ödeme yapıyorsunuz, ayrıca şirket sahibi ve ortakları için kişi başı 52 euro sigorta ücretinin aylık yatırılması gerekiyor! Bu ücretlerin dışında başka herhangi bir harcama veya masrafınız bulunmamaktadır. Oturum izniniz bittiğinde yenilenmesi için gerekli yardımda bulunuyoruz, bu konu ile ilgili sadece masrafları (250-300euro ) ödemeniz yeterli olacaktır ! Muhasebe ve Sigortaların ödenmesinde e-banking kullanabilirsiniz veya bizim size vereceğimiz Türkiye hesap numarasına aylık ödemeleri yatırmanız halinde aynı gün buradan ödemelerinizi yapıp dekontları mail yoluyla yollayabiliriz.

Şirket kurulumu, oturum izninizin müracaatı, havalimanı transferleriniz tüm bu hizmetlerin karşılığında tek kişilik şirket kurulusu için 2250 euro ücret talep ediyoruz. Şirket iki ortaklı veya 2 den fazla ortaklı olacaksa masraflar için her ortak başına +750 euro ilave ücret talep ediyoruz. Bunların haricindeki senaryolar için memnuniyetle ilave bilgi veremeye hazırız.

Şirkete ortak olmayan eş ve 18 yaş altı çocuklarınızda oturum hakkından faydalanabilmektedirler. Ancak onların oturum müracaatı şirket ortaklarının oturum kartları alındıktan sonra yapılabilmektedir. Bu işlemler için kişi başı 550 euro ilave ücret söz konusudur.

Dikkat !

 

Şirket kuracak olan şahısların Montenegro'ya geldikleri ilk 24 saat içerisinde Posta ofislerinde ülkeye giriş kaydının yaptırılması zorunludur. Aksi takdirde ülkeden tekrar çıkış ve giriş yapılması ya da girdiğiniz Havalimanı’na giderek ceza ödemeniz gerekir.

Tüm bu işlemleri şirketimiz sizin adınıza yapmaktadır.

Şirket kurulumlarında Karadağ'da ev adres bildirimi ve işyeri adresi bildirimi zorunludur.

Bazı profesyonel olmayan kişi ve kuruluşlar sizin yatırımınızı ve hayallerinizi riske atarak sahte ev ve işyeri adresi bildirimi yapmaktadırlar.. Bu hiç doğru bir hareket değildir ve mutlaka resmi makamlarca tespit edilerek ağır cezai işlem yada deport uygulaması yapılır.

Lütfen bu konuda profesyonel ekibimizden detaylı bilgi alınız.

Şirket Kurmanın getirdiği Avantajlar


Açılan şirketin faaliyet zorunluluğunun bulunmaması.

Avrupa’nın en düşük gelir vergisinin uygulanıyor olması ( % 9 )

Montenegro Avrupa Birliğine tam üye olduğunda tüm Montenegro vatandaşları gibi serbest dolaşım ve serbest ticaret hakkına sahip olunacak olması.

Yerel personel çalıştırma zorunluluğunun bulunmaması. Türk vatandaşlarını rahatlıkla istihdam edilebilmesi.

Şirketinizin faaliyetlerini dil birliği olan çevre ülkelerle rahatlıkla yapabiliyor olmanız.

Şirketin başında bulunmadan ilke dışından yönetebilecek olmanız.

Türkiye’deki Avrupa ile ilgili ticaretinizi düşük vergilerle direkt Montenegro'dan yapabilecek olmanız.

Gümrük mevzuatlarının basit ve pratik gerçekleşmesi.

Mesaj Atın, Sizi Arayalım

Ücretsiz Bilgi Hattı

Bu site, reCAPTCHA ile korunur; Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Koşulları geçerlidir.